Artyści

artysci
Krzysztof-Konieczny

Krzysztof „Konik” Konieczny

Muzyk, kompozytor, inżynier dźwięku i obrazu. Od lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku związany z grupą Kormorany. Skomponował z nimi muzykę do ponad trzydziestu spektakli teatralnych, dwóch Teatrów Telewizji, nagrał cztery płyty. W roku 2011 zaczął komponować dla teatru samodzielnie i stworzył 13 ilustracji muzycznych do spektakli w Polsce i zagranicą.

Roman-Felczyński

Roman Felczyński

Od 1985 współpracował jako muzyk z różnymi wrocławskimi zespołami w nurcie undergroundu, między innymi: Rewizja, W.A.R.N., Elysium, Magnus czy Maana’l’ainen, grając głównie na gitarze basowej, a także na instrumentach klawiszowych w nagraniach studyjnych. Obecnie realizuje się w muzyce medytacyjnej, relaksacyjnej i terapeutycznej. a także w muzyce teatralnej. W pracy twórczej łączy brzmienia instrumentów archaicznych, gongów i mis tybetańskich, bębnów oraz instrumentów szamańskich z wirtualnymi przestrzeniami efektów cyfrowych, oraz brzmieniem syntezatorów i samplerów.

arkadiusz-cyran-2

Arkadiusz Cyran

Urodził się i wychował we Wrocławiu. Absolwent Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego (filia we Wrocławiu). Występował w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Obecnie gra na deskach wrocławskiego teatru Ad Spectatores. Pracę magisterską „Helmut Kajzara droga do Teatru Meta-codzienności” obronił w  2000 roku

dorota-Kwietniewska

Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska

Urodzona w 1982 roku w Krakowie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Przez wiele lat aktorka Teatru Ad Spectatores. Współzałożycielka Wrocławskiego Teatru dla Początkujących.

Paweł-Kutny

Paweł Kutny

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Współzałożyciel teatru Ad Spectatores. Od 2018 roku związany ze Stowarzyszeniem kulturalno-artystycznym  Rita Baum. Współpracował z wrocławskimi teatrami – Polskim oraz Współczesnym, z moskiewskim teatr doc., Porywaczami Ciał.

Jacek-Zachodny

Jacek Zachodny

Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1999 stypendysta Europejskiej Fundacji Sztuki GERMINATIONS w San Sebastian w Hiszpanii. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnośląska Kolekcja Zachęty w Muzeum Współczesnym Wrocław, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, obrazy i prace wideo, zajmuje się performansem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych ( w 2011 -”Tęczowa Trybuna 2012”, Pawła Demirskiego, w reżyserii Moniki Strzępki oraz„ Juliusz Cezar” Williama Shakespeare w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Polskim ). Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań.

Hubert-Wińczyk

Hubert Wińczyk

Artysta dźwiękowy, performer, improwizator, multi-nie-instrumentalista. Absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dyplom licencjacki w pracowni audiosfery, dyplom magisterski w pracowni wideo). Razem z Moniką Wińczyk działa w duecie performerskim Monster Hurricane Wihajster. Gra w zespołach kakofoNIKT, WW Duo, Revue svazu českých architektů, Earth Universal. Improwizuje w różnych konfiguracjach z muzykami o otwartych uszach i głowach. Udźwiękawiał m.in. spektakl taneczny, słuchowiska radiowe, filmy animowane, park w Żelazowej Woli, grę komputerową. W swojej działalności twórczej eksploruje symbolikę przemiany, opozycje góra/dół oraz makrokosmos w mikrokosmosie.

Lucyna-Szierok-2

Lucyna Szierok

 Aktorka teatralna i filmowa, muzyk, fotomodelka. Multi-artystka. Zanim odnalazła swoje powołanie w aktorstwie najpierw pobierała nauki w zakresie gry na flecie poprzecznym w kraju i za granicą. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym i zaczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Aktorskim. Od 2017 roku występuje w Teatrze Nowym w Łodzi.

Dariusz-Lech

Dariusz Lech

Aktor, tancerz, performer. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu w 1989 roku. Po studiach pracował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Równocześnie z pracą aktorską doskonalił umiejętności zawodowe na licznych warsztatach aktorskich w Ośrodku Twórczości J. Grotowskiego i tak : warsztaty m.in. Michele Kokosowski, Rena Mirecka, Zygmunt Molik, Iben Rasmusen. W ramach ISTA ( International School of Theatre Anthropology ) doskonalił w międzykulturowym środowisku teatralnym techniki ekspresji ciała i głosu. Od 2000 r. Współpracuje z wydziałem logopedii Uniwersytetu Wrocławskiego jako wykładowca dramy i emisji głosu. Jako aktor i pedagog teatralny współpracuje z teatrami off’owymi w Polsce i Włoszech.

Jacek-Modliński

Jacek Modliński

Muzyk samouk, którego motto brzmi: „Moje życie jest muzyką”. Mawia o sobie, że muzyka tkwi w nim od zawsze. Pierwsze kroki stawiał w amatorskich zespołach rock-owych i heavy metalowych jako wokalista i alternatywnych jako perkusista, gitarzysta i basista. W 1993 roku dołączył do reaktywowanego zespołu Musk (wcześniej De Musk), jednego z najpopularniejszych zespołów Wrocławskiej Alternatywy. W latach 2004-2011 był współzałożycielem i basistą zespołu Sakra. Jednocześnie od 2008 roku zostaje basistą kultowego zespołu lat osiemdziesiątych Miki Mousoleum, z którym gra na gitarze basowej do momentu zawieszenia działalności w 2011 roku. Jacek Modliński jest wszechstronnym muzykiem i kompozytorem i jest w stanie podjąć się każdego wyzwania, które stawia przed nim droga tworzenia, którą podąża.

Kamil-Dawid-Gałuszka-2

Kamil Dawid Gałuszka

Aktor, reżyser, dziennikarz, lektor, rocznik 1985. Obecnie we Wrocławskim Teatrze Radioaktywnym eksploruje format słuchowisk radiowych i podobnych. Redaktor autorskiej audycji „Odzyskane Źródła” w Radio Wrocław Kultura (audycja poświęcona muzyce tradycyjnej, folk, world music). Członek fundacji Centrala Muzyki Tradycyjnej, Fundacji Ważka, Fundacji im. Łukasza „Dino” Staniszewskiego, fundacji Towarzystwo Radioaktywne. W latach 2009-2015 aktor w Teatrze Klinika Lalek. Konferansjer.

Shopping Basket