375733235_686532866849552_4006848300695380645_n

ABSURD nie czytać kultury!

Spektakl "Wojna i nerwy" w ramach Nocy Bibliotek 2023 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego.

Miejsce: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego

Czas: 7 października, godz. 22:00

Wstęp: wolny

Zapraszamy Państwa na spektakl „Wojna i nerwy” w reżyserii Andrzeja Ficowskiego. Przedstawienie będzie można zobaczyć 7 października w ramach Nocy bibliotek 2023 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Zagramy o godz. 22.00 na 3. piętrze.

Spektakl jest niepowtarzalną okazją do poznania nieznanej części dorobku wrocławskiego uczonego – Aloisa Alzheimera, który jako pierwszy zajął się naukowo „wojenną chorobą duszy”. Bazą literacką jest pierwszy polski przekład powstałej w 1915 roku we Wrocławiu publikacji pt. „Der Krieg und Die Nerven”. Pacyfistyczna w swojej wymowie teatralna rekonstrukcja wykładu „Wojna i nerwy” wydaje się być dzisiaj, w coraz bardziej militarnych czasach, w dobie tak zwanych patriotycznych rekonstrukcji historycznych, wyjątkowo aktualna.

Z tej okazji przypominamy również tekst Andrzeja Ficowskiego „Algorytm weterana”, który ukazał się na łamach magazynu „Rita Baum” w numerze 44.

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem Nocy Bibliotek, który znajdziecie Państwo w wydarzeniu na Facebooku.
Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmi: Absurd nie czytać kultury! Bo czytamy na co dzień: symbole, dźwięki i emocje – to nam daje literatura i sztuka a szerzej – kultura.

Do zobaczenia 7 października!

Miniatura sceniczna „Akt trzewi”

Reżyseria, instalacja fotograficzna: Andrzej Ficowski
Aktorzy: Magda Jędrysiak, Zuzanna Wiatr
Muzyka: ZGAS
Produkcja: Rita Baum/Teatr Niewizualny

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław